Internet search
Name News
English French

Robert Ait Braham

Biographical information

TypeReferee
SexMale
Full nameRobert•Ait Braham
Used nameRobert•Ait Braham
NOC France

Referee

Games Sport (Discipline) / Event NOC / Team Phase Unit Role As
2012 Summer Olympics Wrestling FRA Robert Ait Braham
Featherweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Quarter-Finals Choi Gyu-Jin — Gustavo Balart Mat Chairman
Featherweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Li Shujin — Aleksandar Kostadinov Mat Chairman
Featherweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Spenser Mango — Abouhalima Al-Sa'id Mat Chairman
Featherweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Final Mingiyan Semyonov — Choi Gyu-Jin Mat Chairman
Featherweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Round One Mingiyan Semyonov — Spenser Mango Mat Chairman
Welterweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Kim Hyeon-U — Pedro Muléns Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Semi-Finals Ghasem Rezaei — Yunior Estrada Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Tsimafei Dzeinichenka — Ardo Arusaar Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Ardo Arusaar — Erwin Caraballo Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Round Two Artur Aleksanyan — Cenk İldem Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Quarter-Finals Heiki Nabi — Łukasz Banak Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Guram Pherselidze — Andrés Ayub Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Heiki Nabi — Iosif Chuhashvili Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Bashir Babajanzadeh — Yury Patrikeyev Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Johan Eurén — Nurmakhan Tynaliyev Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Round Two Iosif Chuhashvili — Łukasz Banak Mat Chairman
Featherweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Amit Kumar — Hassan Rahimi Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Men (Olympic) Final Round Jordan Burroughs — Sadegh Goudarzi Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Davit Khutsishvili — Augusto Midana Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Men (Olympic) Round One Davit Khutsishvili — Purevjavyn Önörbat Mat Chairman
Flyweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Iwona Matkowska — Davaasukhiin Otgontsetseg Mat Chairman
Flyweight, Freestyle, Women (Olympic) Round One Iwona Matkowska — Patricia Bermúdez Mat Chairman
Flyweight, Freestyle, Women (Olympic) Repêchage Round Two Clarissa Chun — Iwona Matkowska Mat Chairman
Lightweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Lissette Antes — Olga Butkevych Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Monika Michalik — Blessing Oborududu Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Semi-Finals Stanka Zlateva — Maider Unda Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Nataliya Vorobyova — Kateryna Burmistrova Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Stanka Zlateva — Jenny Fransson Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Repêchage Final Gyuzel Manyurova — Wang Jiao Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Repêchage Round One Vasilisa Marzaliuk — Jenny Fransson Mat Chairman