Internet search
Name News
English Polish

Andrzej Głaz

Biographical information

TypeReferee
SexMale
Full nameAndrzej•Głaz
Used nameAndrzej•Głaz
NOC Poland

Referee

Games Sport (Discipline) / Event NOC / Team Phase Unit Role As
2012 Summer Olympics Wrestling POL Andrzej Głaz
Featherweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Round Two Mingiyan Semyonov — Li Shujin Mat Chairman
Welterweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Darkhan Bayakhmetov — Aleksandar Maksimović Mat Chairman
Middleweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Quarter-Finals Aleksandras Kazakevičius — Robert Rosengren Mat Chairman
Middleweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Aliaksandr Kikiniou — Askhat Dilmukhamedov Mat Chairman
Middleweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Zurabi Datunashvili — Ben Provisor Mat Chairman
Middleweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Zurabi Datunashvili — Kim Jin-Hyeok Mat Chairman
Light-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Final Round Alan Khugayev — Karam Gaber Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Jimmy Lidberg — Norikatsu Saikawa Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Elis Guri — Soso Jabidze Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Final Artur Aleksanyan — Yunior Estrada Mat Chairman
Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Repêchage Final Jimmy Lidberg — Tsimafei Dzeinichenka Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Semi-Finals Heiki Nabi — Johan Eurén Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Quarter-Finals Mijaín López — Guram Pherselidze Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Dremiel Byers — Muminzhon Abdullayev Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round Two Johan Eurén — Mihály Deák-Bárdos Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Mihály Deák-Bárdos — Liu Deli Mat Chairman
Super-Heavyweight, Greco-Roman, Men (Olympic) Round One Bashir Babajanzadeh — Ali Nadhim Mat Chairman
Featherweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Vladimer Khinchegashvili — Radoslav Velikov Mat Chairman
Featherweight, Freestyle, Men (Olympic) Round One Vladimer Khinchegashvili — Ibrahim Farag Mat Chairman
Welterweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Haislan Garcia — Zelimkhon Yusufov Mat Chairman
Welterweight, Freestyle, Men (Olympic) Round One Zelimkhon Yusufov — Alan Gogayev Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Men (Olympic) Quarter-Finals Gábor Hatos — Abdulkhakim Shapiyev Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Men (Olympic) Repêchage Round Two Matt Gentry — Francisco Soler Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Quarter-Finals Giorgi Gogshelidze — Nicolai Ceban Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Magomed Musayev — Takao Isokawa Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Repêchage Final Giorgi Gogshelidze — Kurban Kurbanov Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Quarter-Finals Komeil Ghasemi — Artur Taymazov Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Quarter-Finals Daulet Shabanbay — Davit Modzmanashvili Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Nick Matuhin — Artur Taymazov Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Daulet Shabanbay — Rareș Chintoan Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Round Two Jargalsaikhany Chuluunbat — Malal Ndiaye Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Round One Bilyal Makhov — Camaləddin Maqomedov Mat Chairman
Super-Heavyweight, Freestyle, Men (Olympic) Repêchage Round Two Komeil Ghasemi — Nick Matuhin Mat Chairman
Lightweight, Freestyle, Women (Olympic) Final Round Saori Yoshida — Tonya Verbeek Mat Chairman
Lightweight, Freestyle, Women (Olympic) Quarter-Finals Jackeline Rentería — Lissette Antes Mat Chairman
Lightweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Jackeline Rentería — Han Kum-Ok Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Women (Olympic) Semi-Finals Kaori Icho — Soronzonboldyn Battsetseg Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Lyubov Volosova — Katerina Vidiaux Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Women (Olympic) Round One Marianna Sastin — Jacira Mendonca Mat Chairman
Middleweight, Freestyle, Women (Olympic) Repêchage Final Soronzonboldyn Battsetseg — Martine Dugrenier Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Quarter-Finals Maider Unda — Ochirbatyn Burmaa Mat Chairman
Heavyweight, Freestyle, Women (Olympic) Round Two Wang Jiao — Amarachi Obiajunwa Mat Chairman