Dynamo Tbilisi, Tbilisi (GEO)

Affiliation ID 701
Full name Dynamo Tbilisi
Short name Dynamo Tbilisi
Place Tbilisi (GEO)
Sports ATH/BAS/CTR/DIV/FEN/FSK/FTB/GYM/JUD/SHO/SWI/WAP/WLT/WRE

Athletes (62)

Giorgi Antadze GEO
URS
FTB 1952
Vladimer Aptsiauri GEO
URS
FEN 1988
Nugzar Asatiani GEO
URS
FEN 1960—1964
Davit Bedinadze GEO WRE 2008
Vakht'ang Blagidze GEO
URS
WRE 1980
Avtandil Ch'k'uaseli GEO
URS
FTB 1952
Revaz Chelebadze GEO
URS
FTB 1980
Givi Chikvanaia GEO
URS
WAP 1960—1968
Rapael Chimishk'iani GEO
URS
WLT 1952
Aleksandre Chivadze GEO
URS
FTB 1980
Giorgi Chogovadze GEO
URS
EUN
DIV 1988—1992
Nik'oloz Deriugini GEO
URS
BAS 1980
Nino Dumbadze GEO
URS
ATH 1952
Roman Dzeneladze GEO
URS
WRE 1956
Revaz Dzodzuashvili GEO
URS
FTB 1972
Elene Gedevanishvili GEO FSK 2006—2014
Mikheil Giorgadze GEO
URS
WAP 1988
Mirian Giorgadze GEO WRE 2000—2004
Davit Gobejishvili GEO
URS
EUN
WRE 1988—1992
Besarion Gochashvili GEO WRE 2008
Avtandil Gogoberidze GEO
URS
FTB 1952
Leri Gogoladze GEO
URS
WAP 1960
Giorgi Gogshelidze GEO WRE 2008—2012
K'oba Guliashvili GEO WRE 1996—2000
Nodar Gvakharia GEO
URS
WAP 1956
Tamaz Imnaishvili GEO
URS
SHO 1980—1996
Otar Japaridze GEO FSK 2010
Nodar Jorjik'ia GEO
URS
BAS 1952
Medeya Jugeli GEO
URS
GYM 1952
Gela K'et'ashvili GEO
URS
FTB 1988
Anzor K'ik'nadze GEO
URS
JUD 1964
Manuchar K'virk'velia GEO WRE 2004—2008
Badri Khasaia GEO WRE 2008
Nadezhda Khnik'ina-Dvalishvili GEO
URS
ATH 1952—1956
Murtaz Khurtsilava GEO
URS
FTB 1972
David Kipiani URS FTB 1976
Boris Kokorev RUS
URS
EUN
SHO 1988—2004
Mikheil Korkia GEO
URS
BAS 1972—1976
Otar Korkia GEO
URS
BAS 1952
Igor Kushpelev RUS
URS
SWI 1976
Shota Kveliashvili GEO
URS
SHO 1964—1968
Tina Lek'veishvili GEO
URS
SWI 1968—1972
Shota Lomidze GEO
URS
WRE 1964—1968
Vladimir Margania GEO
URS
FTB 1952
Guram Mch'edlidze GEO WRE 2000
Arsen Mek'ok'ishvili GEO
URS
WRE 1952
Galina Minaicheva RUS
URS
GYM 1952
Guram Minashvili GEO
URS
BAS 1960
Levan Moseshvili GEO
URS
BAS 1964
Tamaz Namgalauri GEO
URS
JUD 1980
Boris Nik'it'ini GEO
URS
SWI 1956—1960
Elizbar Odikadze GEO WRE 2016—2020
Boris P'oluliakhi GEO
URS
DIV 1964—1968
Geno Petriashvili GEO WRE 2010—2020
Aleksandr Petrov RUS
URS
BAS 1960—1964
Omar Pkhak'adze GEO
URS
CTR 1964—1972
Allison Reed GEO FSK 2010
Zurab Sak'andelidze GEO
URS
BAS 1968—1972
Viktor Saneyev GEO
URS
ATH 1968—1983
Robert' Shavlaq'adze GEO
URS
ATH 1960—1964
Tengiz Sulakvelidze GEO
URS
FTB 1980
Vladimer Ugrekhelidze GEO
URS
BAS 1960