3x3 Basketball
|
3x3 Basketball, Girls |
Thailand |
9 |
|
|
Rujiwan Bunsinprom • Konrawee Phongkwan • Varitta Srijunvong • Amphawa Thuamon |
Shoot-out Contest, Girls |
Rujiwan Bunsinprom |
21 |
|
|
Amphawa Thuamon |
35 |
|
|
Konrawee Phongkwan |
37 |
|
|
Varitta Srijunvong |
61 |
|
Artistic Gymnastics
|
Individual All-Around, Boys |
Nattipong Aeadwong |
24 |
|
Athletics
|
200 metres, Boys |
Naludol Asavaruengsri |
13 |
|
400 metres, Boys |
Vitsanu Phosri |
12 |
|
110 metres Hurdles, Boys |
Parinya Munaek |
10 |
|
400 metres Hurdles, Boys |
Witthawat Thumcha |
5 |
|
Long Jump, Boys |
Saran Saenbuakham |
9 |
|
Triple Jump, Boys |
Chakkrit Panthasa |
11 |
|
Discus Throw, Girls |
Pimpisa Songnoo |
14 |
|
8 × 100 metres Relay, Mixed Youth |
Mixed team 34 |
1 |
Gold |
|
Daou Aboubacar (COM) • Tatyana Blagoveshchenskaya (RUS) • Ioana Gheorghe (ROU) • Merten Howe (GER) • María Simancas (VEN) • Witthawat Thumcha (THA) • Lakeisha Warner (IVB) • Trae Williams (AUS) |
|
Mixed team 52 |
19 |
|
|
Mateusz Borkowski (POL) • Cheng Po-Yu (TPE) • Paolla Luchin (BRA) • Mazou Abba Koura Halime (CHA) • Valery Izotau (BLR) • Sara Joe Kortbawi (LBN) • Isabel Mate (MOZ) • Saran Saenbuakham (THA) |
|
Mixed team 1 |
36 |
|
|
Emily Augustine (AUS) • Djaber Bouras (ALG) • Natalia Christofi (CYP) • Melinda Ferenczi (HUN) • Kenta Oshima (JPN) • Karabo Sibanda (BOT) • Pimpisa Songnoo (THA) • Sun Kangping (CHN) • Jordan Zinelli (ITA) |
|
Mixed team 51 |
37 |
|
|
Yume Ando (JPN) • Naludol Asavaruengsri (THA) • Margaret Roren Beetaa (KIR) • Mari Dzagnidze (GEO) • Mohamed-Amine El-Bouajaji (FRA) • Beatrice Fiorese (ITA) • Lucas Pereira (ARG) • Anastasiya Sergeyeva (KAZ) • Hina Takahashi (JPN) |
|
Mixed team 20 |
45 |
|
|
Moussa Abdoulaye (BEN) • Elen Vasconcelos (BRA) • Matteo Capello (ITA) • Camran Carbon (DMA) • Fatuma Chebsi (BRN) • Fanta Mbye (GAM) • Lukas Moutarde (FRA) • Parinya Munaek (THA) • Grace Robinson (AUS) • Xu Xinying (CHN) |
|
Mixed team 57 |
47 |
|
|
Kelly Barona (ECU) • Jeferson Chacón (VEN) • Jaime Escobar (PAN) • Rochelle Etienne (LCA) • Karla Jaramillo (ECU) • Alieu Joof (GAM) • Thierry Ndikumwenayo (BDI) • Arzita Nimi (BUR) • Chakkrit Panthasa (THA) • Noemi Stella (ITA) |
|
Mixed team 31 |
53 |
|
|
Yelena Qladkova (AZE) • Huang Chun-Sheng (TPE) • Tahar Lazaar (ALG) • Mathapelo Molapo (LES) • Misaki Morota (JPN) • Hawi Alemu Negeri (ETH) • Vitsanu Phosri (THA) • Dreshannae Rolle (BAH) |
Badminton
|
Singles, Boys |
Mek Narongrit |
=9 |
|
Singles, Girls |
Busanan Ongbamrungphan |
3 |
Bronze |
Doubles, Mixed Youth |
Mixed team 4 |
4 |
|
|
Mek Narongrit (THA) • Qin Jinjing (CHN) |
|
Mixed team 22 |
=17 |
|
|
Dipesh Dhami (NEP) • Busanan Ongbamrungphan (THA) |
Beach Volleyball
|
Beach Volleyball, Boys |
Thailand |
=9 |
|
|
Surin Jongklang • Banlue Nakprakhong |
Beach Volleyball, Girls |
Thailand |
=9 |
|
|
Sirinuch Kawfong • Saowaros Tangkaeo |
Golf
|
Individual, Boys |
Danthai Boonma |
3 |
Bronze |
Individual, Girls |
Supamas Sangchan |
3 |
Bronze |
Team, Mixed Youth |
Thailand |
9 |
|
|
Supamas Sangchan • Danthai Boonma |
Sailing
|
Windsurfer, Boys |
Thanatip Suebyubon |
11 |
|
One Person Dinghy, Boys |
Apiwat Sringam |
5 |
|
Windsurfer, Girls |
Duangkamon Phongern |
5 |
|
One Person Dinghy, Girls |
Nichaporn Panmuean |
19 |
|
Shooting
|
Air Pistol, 10 metres, Boys |
Jettakan Chokkaeo |
9 |
|
Air Pistol, 10 metres, Team, Mixed Youth |
Mixed team 19 |
19 |
|
|
Marharyta Ramanchuk (BLR) • Jettakan Chokkaeo (THA) |
Swimming
|
200 metres Freestyle, Boys |
Tanakrit Kittiya |
24 |
|
800 metres Freestyle, Boys |
Tanakrit Kittiya |
24 |
|
50 metres Butterfly, Boys |
Supakrid Pananuratana |
19 |
|
100 metres Butterfly, Boys |
Supakrid Pananuratana |
13 |
|
200 metres Butterfly, Boys |
Tanakrit Kittiya |
DNS |
|
200 metres Freestyle, Girls |
Sarisa Suwannachet |
15 |
|
400 metres Freestyle, Girls |
Sarisa Suwannachet |
2 |
Silver |
200 metres Breaststroke, Girls |
Phiangkhwan Pawapotako |
16 |
|
200 metres Butterfly, Girls |
Sarisa Suwannachet |
13 |
|
200 metres Individual Medley, Girls |
Phiangkhwan Pawapotako |
11 |
|
Table Tennis
|
Singles, Boys |
Padasak Tanviriyavechakul |
=9 |
|
Singles, Girls |
Tamolwan Khetkhuan |
=5 |
|
Team, Mixed Youth |
Thailand |
4 |
|
|
Tamolwan Khetkhuan • Padasak Tanviriyavechakul |
Taekwondo
|
≤48 kilograms, Boys |
Tawin Hanprab |
=5 |
|
≤44 kilograms, Girls |
Panipak Wongpattanakit |
1 |
Gold |
Tennis
|
Singles, Girls |
Kamonwan Buayam |
=5 |
|
Doubles, Girls |
Mixed team 10 |
=9 |
|
|
Kamonwan Buayam (THA) • Kim Da-Bin (KOR) |
Doubles, Mixed Youth |
Mixed team 12 |
=17 |
|
|
Kamonwan Buayam (THA) • Chung Yun-Seong (KOR) |
Weightlifting
|
Featherweight, Boys |
Sakda Meeboon |
2 |
Silver |
Lightweight, Girls |
Rattanaphon Pakkaratha |
1 |
Gold |
Super-Heavyweight, Girls |
Duangaksorn Chaidee |
1 |
Gold |