Graubünden, Switzerland

Place names (61)

Arosa (SUI)
Arvigo (SUI)
Bergün/Bravuogn (SUI)
Bever (SUI)
Bregaglia (SUI)
Brigels (SUI)
Brusio (SUI)
Castaneda (SUI)
Castasegna (SUI)
Cazis (SUI)
Celerina/Schlarigna (SUI)
Chur (SUI)
Churwalden (SUI)
Clavadel, Davos (SUI)
Cumbel (SUI)
Davos (SUI)
Disentis (SUI)
Flims (SUI)
Grono (SUI)
Guarda (SUI)
Igis (SUI)
Ilanz, Ilanz/Glion (SUI)
Jenaz (SUI)
Klosters (SUI)
Laax (SUI)
Langwies (SUI)
Lenzerheide (SUI)
Lohn (SUI)
Luzein (SUI)
Maienfeld (SUI)
Malans (SUI)
Masein (SUI)
Medergen near Arosa (SUI)
Mesocco (SUI)
Monstein (SUI)
Obersaxen (SUI)
Piz Roseg (SUI)
Poschiavo (SUI)
Rhäzüns (SUI)
Rossa (SUI)
Saas im Prättigau, Klosters-Serneus (SUI)
Samedan (SUI)
Samnaun (SUI)
near Sankt Moritz (SUI)
Sankt Moritz (SUI)
Santa Maria Val Müstair (SUI)
Says (SUI)
Schiers (SUI)
Scuol (SUI)
Sils im Engadin (SUI)
Sils Maria (SUI)
Suraua (SUI)
Tamins (SUI)
Thusis (SUI)
Tomils (SUI)
Trun (SUI)
Valbella (SUI)
Vaz/Obervaz (SUI)
Vella (SUI)
Zernez (SUI)
Zuoz (SUI)

People born here (192)

Martina Accola SUI ALP 1994—1998 8 March 1969 Davos (SUI)
Paul Accola SUI ALP 1988—2002 20 February 1967 Davos (SUI)
Christian Aebli SUI BOB 2006 1 July 1978 Chur (SUI)
Andres Ambühl SUI IHO 2006—2022 14 September 1983 Davos (SUI)
Elias Ambühl SUI FRS 2014—2018 26 March 1992 Masein (SUI)
Joos Ambühl SUI CCS 1984 23 October 1959 Davos (SUI)
Gian Andreossi SUI IHO 1928 2 July 1902 Sankt Moritz (SUI)
Mezzi Andreossi SUI IHO/Referee 1928—1936 30 June 1897 Sankt Moritz (SUI)
Jakob Ardüser SUI ALP 1960 26 February 1939 Saas im Prättigau, Klosters-Serneus (SUI)
Thomas Batliner LIE EJP 1988 3 April 1959 Chur (SUI)
Jonas Baumann SUI CCS 2014—2022 27 March 1990 Lohn (SUI)
Gian Bazzi SUI IHO 1952 3 April 1931 Davos (SUI)
Binia Beeli SUI CUR 2006 13 October 1978 Chur (SUI)
Sergio Berger SUI SBD 2010 1 January 1983 Schiers (SUI)
Luigi Bernasconi ITA SJP 1928 3 May 1909 Sils Maria (SUI)
Franz Berry SUI IHO 1956—1964 21 November 1938 Davos (SUI)
Marc Berthod SUI ALP 2006—2010 24 November 1983 Sankt Moritz (SUI)
Rico Bianchi SUI ROW 1952—1960 13 May 1930 Chur (SUI)
Fredy Bieler SUI IHO 1948 18 April 1923 Sankt Moritz (SUI)
Milo Bigler SUI SKN 1948 2 October 1914 Scuol (SUI)
Roland Blaesi SUI ALP 1956 29 January 1932 Lenzerheide (SUI)
Seraina Boner SUI CCS 2006—2014 11 April 1982 Klosters (SUI)
Mario Brodmann SUI IHO 1992 2 April 1966 Davos (SUI)
Silvia Brunner SUI SSK 1980—1984 17 January 1958 Davos (SUI)
Françoise Burdet SUI BOB 2002 12 August 1967 Chur (SUI)
Hans Burkhard LIE ALP 1994 24 December 1973 Chur (SUI)
Hans Bütikofer SUI BOB 1936 29 July 1915 Chur (SUI)
Fabio Caduff SUI SBD 2010 12 September 1985 Cumbel (SUI)
Irène Cadurisch SUI BTH 2014—2022 23 October 1991 Brigels (SUI)
Werner Camichel SUI BOB 1972—1976 26 February 1945 Zuoz (SUI)
Hans Candrian SUI BOB 1968—1972 6 March 1938 Flims (SUI)
Sina Candrian SUI SBD 2014—2018 21 November 1988 Flims (SUI)
Reto Capadrutt SUI BOB 1932—1936 4 March 1912 Chur (SUI)
Jürg Capol SUI CCS 1988—1994 2 July 1965 Chur (SUI)
Gregory Carigiet SUI LUG 2014 8 March 1987 Brigels (SUI)
Marco Casanova SUI ALP 1998 7 June 1976 Chur (SUI)
Conradin Cathomen SUI ALP 1984 2 June 1959 Laax (SUI)
Ferdinand Cattini SUI IHO 1936—1948 27 September 1916 Grono (SUI)
Hans Cattini SUI IHO 1936—1948 24 January 1914 Grono (SUI)
Franco Cavegn SUI ALP 1994—2002 6 January 1971 Vella (SUI)
Dario Caviezel SUI SBD 2018—2022 12 July 1995 Chur (SUI)
Gino Caviezel SUI ALP 2014—2022 23 June 1992 Chur (SUI)
Mario Ciocco SUI SHO 1948 1907 Mesocco (SUI)
Dario Cologna SUI CCS 2010—2022 11 March 1986 Santa Maria Val Müstair (SUI)
Gianluca Cologna SUI CCS 2014 17 May 1990 Santa Maria Val Müstair (SUI)
Marisa Cortesi SUI EVE 2004 3 June 1970 Chur (SUI)
Enzo Corvi SUI IHO 2018—2022 23 December 1992 Cazis (SUI)
Gian-Marco Crameri SUI IHO 2002 13 December 1972 Poschiavo (SUI)
Andreas Däscher SUI SJP 1948—1960 9 June 1927 Clavadel, Davos (SUI)
Othmar Delnon ITA
SUI
Coach/IHO 1948 1917 Samedan (SUI)
Reto Delnon SUI IHO 1952 1 May 1924 Samedan (SUI)
Isabel Derungs SUI SBD 2014—2018 17 July 1987 Suraua (SUI)
Thomi Derungs SUI Coach/IHO 2020 9 October 1973 Davos (SUI)
Hans Dürst SUI IHO 1948 28 June 1921 Davos (SUI)
Walter Dürst SUI IHO 1976 4 June 1950 Davos (SUI)
Walter Paul Dürst SUI IHO 1948—1952 28 February 1927 Davos (SUI)
Aldo Federici ITA Coach/IHO 1948—1964 6 September 1920 Davos (SUI)
Jasmine Flury SUI ALP 2018—2022 16 September 1993 Davos (SUI)
Kaspar Flütsch SUI SBD 2014—2018 20 June 1986 Luzein (SUI)
Peter Frei SUI ALP 1968 6 August 1946 Davos (SUI)
Sandra Frei SUI SBD 2010 6 August 1984 Flims (SUI)
Jole Galli ITA FRS 2022 26 July 1995 Samedan (SUI)
Talina Gantenbein SUI FRS/MIX 2016—2022 18 August 1998 Scuol (SUI)
Abi Gartmann SUI BOB 1956 23 April 1930 Samedan (SUI)
Noldi Gartmann SUI BOB 1936 20 November 1904 Sankt Moritz (SUI)
Aita Gasparin SUI BTH/MIX 2012—2018 9 February 1994 Samedan (SUI)
Elisa Gasparin SUI BTH 2014—2018 2 December 1991 Samedan (SUI)
Selina Gasparin SUI BTH 2010—2022 3 April 1984 Samedan (SUI)
Andi Gees SUI BOB 2006 1 June 1975 Igis (SUI)
Werner Geeser SUI CCS 1972 16 February 1948 Arosa (SUI)
Albert Geromini SUI IHO 1928 10 April 1896 Arvigo (SUI)
Albert Giger SUI CCS 1968—1976 7 October 1946 Rhäzüns (SUI)
Nicolas Gilliard SUI SWM 1968 27 October 1947 Davos (SUI)
Reto Gilly SUI LUG 1994—2002 18 January 1972 Thusis (SUI)
Marc Gini SUI ALP 2010 8 November 1984 Castasegna (SUI)
Dumeng Giovanoli SUI ALP 1964—1968 23 January 1941 Sils Maria (SUI)
Michelle Gisin SUI ALP 2014—2022 5 December 1993 Samedan (SUI)
Bianca Gisler SUI SBD 2020—2022 15 February 2003 Samedan (SUI)
Jean-Pierre Gottschall SUI LUG 1964 21 October 1941 Poschiavo (SUI)
Valerio Grond SUI CCS 2022 26 October 2000 Monstein (SUI)
Bettina Gruber SUI CCS 2010—2014 31 January 1985 Rossa (SUI)
Giachem Guidon SUI CCS 1984—1994 4 September 1961 Bever (SUI)
Christian Haller SUI SBD 2010—2014 28 October 1989 Davos (SUI)
Ursina Haller SUI SBD 2010—2014 29 December 1985 Davos (SUI)
Marco Hangl SUI ALP 1992—1994 20 April 1967 Samnaun (SUI)
Martin Hangl SUI ALP 1988 17 June 1962 Samnaun (SUI)
Josias Hartmann SUI SHO 1924 3 April 1893 Says (SUI)
Beat Häsler SUI LUG 1964 17 July 1936 Davos (SUI)
Heini Hemmi SUI ALP 1976 17 January 1949 Churwalden (SUI)
Beni Hofer SUI FRS 2010 3 May 1978 Davos (SUI)
Ambrosi Hoffmann SUI ALP 2002—2010 22 March 1977 Davos (SUI)
Max Holsboer SUI IHO/Referee 1920—1936 29 July 1883 Davos (SUI)
Andrea Huber SUI CCS 1998—2002 9 May 1975 Samedan (SUI)
Urs Imboden MDA
SUI
ALP 2002—2010 7 January 1975 Santa Maria Val Müstair (SUI)
Dino Innocenti ITA IHO 1948 6 November 1913 Sankt Moritz (SUI)
Carlo Janka SUI ALP 2010—2018 15 October 1986 Ilanz, Ilanz/Glion (SUI)
Oskar Jenny SUI IHO 1964 17 June 1939 Davos (SUI)
Nadja Kälin SUI CCS 2022 20 April 2001 Sankt Moritz (SUI)
Anja Käser SUI SAL 2000—2004 4 November 1979 Davos (SUI)
Gian-Franco Kasper SUI AIOWF/FIS/GAISF/IOC 1998—2021 24 January 1944 Sankt Moritz (SUI)
Alexandros Kefalas GRE SKN 2014 21 December 1984 Samedan (SUI)
Walter Keller SUI IHO 1956 26 October 1933 Davos (SUI)
Charles Kessler SUI IHO 1936 11 January 1911 Rossa (SUI)
Herbert Kessler SUI IHO 1936 28 December 1912 Rossa (SUI)
Flury Koch SUI CCS 1968 5 May 1945 Tamins (SUI)
Elena Könz SUI SBD 2014—2018 12 September 1987 Chur (SUI)
Fritz Kraatz SUI IHO/IIHF/Referee 1928—1954 4 February 1906 Davos (SUI)
Evi Kratzer SUI CCS 1980—1988 24 January 1961 Arvigo (SUI)
Rafael Kreienbühl SUI FRS 2018—2022 10 June 1999 Davos (SUI)
Albert Künzler SUI IHO 1936 9 February 1911 Davos (SUI)
Valerio Leccardi SUI CCS 2010 28 May 1984 Davos (SUI)
Nadia Livers SUI SBD 2002 17 October 1979 Chur (SUI)
Toni Livers SUI CCS 2006—2018 2 June 1983 Trun (SUI)
Heini Lohrer SUI IHO 1948 29 June 1918 Arosa (SUI)
Werner Lohrer SUI IHO 1948 4 March 1917 Arosa (SUI)
Daniel Mahrer SUI ALP 1988—1994 6 January 1962 Chur (SUI)
Adolf Martignoni SUI IHO 1936 28 July 1909 Sankt Moritz (SUI)
Arnold Martignoni SUI IHO 1928 19 May 1901 Sankt Moritz (SUI)
Jöri Mattli SUI IHO 1976 18 October 1954 Arosa (SUI)
Fausto Mazzoleni SUI IHO 1988 15 November 1960 Chur (SUI)
Alina Meier SUI CCS 2022 19 February 1996 Davos (SUI)
Beat Meier SUI BTH 1984 7 March 1959 Chur (SUI)
Simona Meiler SUI SBD 2010—2018 13 September 1989 Flims (SUI)
Milena Meisser SUI SBD 2002 2 April 1979 Davos (SUI)
Heini Meng SUI IHO 1928 20 November 1902 Davos (SUI)
Daniela Meuli SUI SBD 2002—2006 6 November 1981 Davos (SUI)
Jos Minsch SUI ALP 1964—1968 23 June 1941 Klosters (SUI)
Seraina Mischol SUI CCS 2006 1 December 1981 Samedan (SUI)
Lina Mittner SUI ALP 1948 10 February 1919 Chur (SUI)
Hans Möhr SUI EJP 1960—1964 23 June 1916 Maienfeld (SUI)
Toni Morosani SUI IHO 1928 20 June 1907 Davos (SUI)
Paul Müller SUI Coach/IHO/Referee 1924—1928 20 February 1886 Davos (SUI)
Peter Müller SUI IHO 1924 22 February 1896 Davos (SUI)
Stefanie Müller SUI SBD 2014—2018 5 June 1992 Davos (SUI)
Fritz Naef SUI IHO 1956 5 June 1934 Davos (SUI)
Elisabeth Nagele SUI LUG 1964 12 June 1933 Tomils (SUI)
Toni Neininger SUI IHO 1972—1976 10 August 1950 Chur (SUI)
Conradign Netzer SUI FRS 2010 2 August 1980 Chur (SUI)
Nino Niederreiter SUI IHO 2014 8 September 1992 Langwies (SUI)
Pascal Oswald SUI SKN 2010 11 February 1980 Santa Maria Val Müstair (SUI)
Nando Pajarola SUI ALP 1960 27 March 1935 Klosters (SUI)
Engelhard Pargätzi SUI ALP 1976 31 July 1959 Arosa (SUI)
Pio Parolini SUI IHO 1964 19 February 1940 Sankt Moritz (SUI)
Thierry Paterlini SUI IHO 2006—2010 27 April 1975 Chur (SUI)
Curdin Perl SUI CCS 2010—2014 15 November 1984 Samedan (SUI)
Reto Perl SUI IHO 1948 23 November 1923 Davos (SUI)
Manuela Pesko SUI SBD 2006—2010 18 September 1978 Chur (SUI)
Gebhard Poltera SUI IHO 1948—1952 14 December 1923 Arosa (SUI)
Ulrich Poltera SUI IHO 1948—1952 17 July 1922 Arosa (SUI)
Andri Ragettli SUI FRS 2018—2022 21 August 1998 Flims (SUI)
Nina Ragettli SUI FRS 2014 6 March 1993 Flims (SUI)
Evelina Raselli SUI IHO 2014—2022 3 May 1992 Poschiavo (SUI)
Otto Rauth ITA IHO 1948 22 February 1914 Davos (SUI)
Edy Reinalter SUI ALP 1948 24 December 1920 Sankt Moritz (SUI)
Andreas Ritsch SUI IHO 1988 23 June 1961 Chur (SUI)
Giorgio Rocca ITA ALP 2002—2006 6 August 1975 Chur (SUI)
Léo Rocco SUI ART 1924 1894 Celerina/Schlarigna (SUI)
Stefan Rogentin SUI ALP 2022 16 May 1994 Lenzerheide (SUI)
Sepp Rogger SUI SSK 1948 19 August 1915 Davos (SUI)
Jürg Rohrbach SUI SSK 1956 16 July 1931 Davos (SUI)
Beat Rüedi SUI IHO 1948 19 February 1920 Thusis (SUI)
Lisa Rüedi SUI IHO 2016—2022 3 November 2000 Thusis (SUI)
Luzius Rüedi SUI IHO 1928 12 June 1900 Thusis (SUI)
Anny Rüegg SUI ALP 1936 1912 Chur (SUI)
Yvonne Rüegg SUI ALP 1960 2 August 1938 Chur (SUI)
Jason Rüesch SUI CCS/MIX 2012—2022 16 May 1994 Monstein (SUI)
Edgar Salis SUI IHO 2002 20 May 1970 Chur (SUI)
Tamara Schädler LIE ALP 1998—2002 23 April 1977 Chur (SUI)
Carmela Schlegel SUI SWM 2004 9 March 1983 Chur (SUI)
Andrea Senteler SUI CCS 1998 28 April 1977 Davos (SUI)
Basil Sieber SUI SKN 2022 14 June 1995 Samedan (SUI)
Gian Simmen SUI SBD 1998—2006 19 February 1977 Chur (SUI)
Paul Söllner GER ROW 1936 5 June 1911 Davos (SUI)
Romi Spada SUI ALP 1948 8 March 1925 Sankt Moritz (SUI)
Alexander Spengler SUI SSK 1924 13 June 1898 Davos (SUI)
Marlis Spescha SUI ALP 1992 20 April 1967 Disentis (SUI)
Andreas Sprecher SUI ALP 1968—1972 8 November 1944 Davos (SUI)
Claudio Sprecher LIE ALP 2006 6 April 1980 Chur (SUI)
Roger Staub SUI ALP 1956—1960 1 July 1936 Arosa (SUI)
Eligius Tambornino SUI CCS 2010 25 October 1986 Chur (SUI)
Giovanni Testa ITA CCS 1928 31 July 1903 Bergün/Bravuogn (SUI)
Karin Thomas SUI CCS 1984—1988 3 October 1961 Brusio (SUI)
Bibi Torriani ITA
SUI
Coach/IHO/SJR 1928—1956 1 October 1911 Sankt Moritz (SUI)
Hans-Martin Trepp SUI IHO 1948—1952 9 November 1922 Arosa (SUI)
Aldo Trivella ITA SJP 1948 1 April 1921 Sankt Moritz (SUI)
Thomas Tumler SUI ALP 2018 5 November 1989 Scuol (SUI)
Sandro Viletta SUI ALP 2010—2014 23 January 1986 Valbella (SUI)
Achim Vogt LIE ALP 1992—2002 7 December 1970 Chur (SUI)
Isabel Waidacher SUI IHO 2018 25 July 1994 Arosa (SUI)
Nina Waidacher SUI IHO 2014—2018 23 August 1992 Arosa (SUI)
Luciano Zampatti ITA SJP 1928 12 May 1903 Sankt Moritz (SUI)
Andrea Zinsli SUI ALP 1994 18 November 1972 Chur (SUI)

People who died here (56)

Émile Albrecht SUI ROW 1924 11 February 1927 near Sankt Moritz (SUI)
Gian Andreossi SUI IHO 1928 22 May 1964 Chur (SUI)
Mezzi Andreossi SUI IHO/Referee 1928—1936 28 September 1958 Sankt Moritz (SUI)
Reto Badrutt SUI SJP 1936 April 1974 Arosa (SUI)
Luigi Bernasconi ITA SJP 1928 1 April 1970 Sankt Moritz (SUI)
Franz Berry SUI IHO 1956—1964 6 July 2009 Davos (SUI)
Nino Bibbia ITA BOB/SKN 1948 28 May 2013 Sankt Moritz (SUI)
Peter Blecher FRG SHO 1972—1984 27 August 2008 Vaz/Obervaz (SUI)
Richard Bucher SUI IHO 1988 7 September 2012 Davos (SUI)
Werner Camichel SUI BOB 1972—1976 27 March 2006 Samedan (SUI)
Hans Candrian SUI BOB 1968—1972 9 January 1999 Chur (SUI)
Reto Capadrutt SUI BOB 1932—1936 3 February 1939 Sankt Moritz (SUI)
Bryan Carbis GBR SSK 1984 3 December 2008 Davos (SUI)
Ferdinand Cattini SUI IHO 1936—1948 17 August 1969 Davos (SUI)
Giuseppe Crivelli ITA BOB 1928 18 April 1991 Sankt Moritz (SUI)
Isaline Crivelli ITA ALP 1936 30 May 1988 Samedan (SUI)
Robert Duis GER BKB 1936 25 March 1991 Klosters (SUI)
Walter Paul Dürst SUI IHO 1948—1952 2 May 2016 Davos (SUI)
Arthur Fonjallaz SUI Swiss Olympic 1922—1923 24 January 1944 Sankt Moritz (SUI)
Noldi Gartmann SUI BOB 1936 4 June 1980 Sankt Moritz (SUI)
Werner Geeser SUI CCS 1972 9 September 2011 Arosa (SUI)
Moritz Heidegger LIE BOB 1956 12 February 1956 Samedan (SUI)
Barbi Henneberger GER
FRG
ALP 1960—1964 12 April 1964 Celerina/Schlarigna (SUI)
Walter Keller SUI IHO 1956 16 December 2015 Jenaz (SUI)
Herbert Kessler SUI IHO 1936 16 June 1966 Davos (SUI)
Werner Lohrer SUI IHO 1948 1991 Arosa (SUI)
Jacques Majerus LUX CRD 1936 18 January 1972 Arosa (SUI)
Adolf Martignoni SUI IHO 1936 7 February 1989 Sankt Moritz (SUI)
Arnold Martignoni SUI IHO 1928 9 March 1984 Samedan (SUI)
Henry Martineau GBR BOB 1928 23 February 1972 near Sankt Moritz (SUI)
Jöri Mattli SUI IHO 1976 26 August 1991 Medergen near Arosa (SUI)
Willem Mengelberg NED ART/Referee 1924 22 March 1951 Scuol (SUI)
Leon Meredith GBR CRD/CTR 1908—1920 27 January 1930 Davos (SUI)
Jos Minsch SUI ALP 1964—1968 9 June 2008 Klosters (SUI)
Lina Mittner SUI ALP 1948 25 February 2013 Chur (SUI)
Toni Morosani SUI IHO 1928 8 June 1993 Davos (SUI)
James Palmer-Tomkinson GBR ALP 1936—1948 7 January 1952 Klosters (SUI)
Dick Parke USA BOB 1928 23 August 1950 Samedan (SUI)
Gebhard Poltera SUI IHO 1948—1952 11 November 2008 Arosa (SUI)
Ulrich Poltera SUI IHO 1948—1952 22 March 1994 Chur (SUI)
Eric Powell GBR ROW 1908 17 August 1933 Piz Roseg (SUI)
James Raine GBR FBL 1908 4 September 1928 Davos (SUI)
Maximilian Reinelt GER ROW 2012—2016 9 February 2019 Sankt Moritz (SUI)
Dieter Renz FRG BOX 1968 16 August 1969 near Sankt Moritz (SUI)
Martin Riesen SUI IHO 1956 13 September 2003 Chur (SUI)
Sepp Rogger SUI SSK 1948 6 October 2011 Davos (SUI)
Grand Duke Dmitry Pavlovich Romanov RUS EJP 1912 5 March 1942 Davos (SUI)
Eduard Schmid GER ART 1928 31 August 1966 Scuol (SUI)
Pietro Segantini SUI UIAA 1990—1995 11 May 1995 Sils im Engadin (SUI)
Marianne Sjöblom FIN FEN 1952 10 October 2014 Malans (SUI)
Fritz Stuessi SUI CCS 1968 8 July 1970 Bregaglia (SUI)
Giovanni Testa ITA CCS 1928 18 October 1996 Sankt Moritz (SUI)
Bibi Torriani ITA
SUI
Coach/IHO/SJR 1928—1956 3 September 1988 Chur (SUI)
Hans-Martin Trepp SUI IHO 1948—1952 17 August 1970 Chur (SUI)
Buddy Werner USA ALP 1956—1964 12 April 1964 Celerina/Schlarigna (SUI)
David Zogg SUI NCB 1928 26 July 1977 Arosa (SUI)

Affiliations

Bobclub St. Moritz, Sankt Moritz (SUI) Sankt Moritz (SUI)
BTV Chur, Chur (SUI) Chur (SUI)
CC Flims, Flims (SUI) Flims (SUI)
Curling Team Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
EHC Arosa, Arosa (SUI) Arosa (SUI)
EHC St. Moritz, Sankt Moritz (SUI) Sankt Moritz (SUI)
ESC Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
ESC Gelb-Blau Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
HC Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
IEV Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
ISC Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
SC Alpina, Sankt Moritz (SUI) Sankt Moritz (SUI)
SC Arosa, Arosa (SUI) Arosa (SUI)
SC Beverin, Thusis (SUI) Thusis (SUI)
SC Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
SC Flims, Flims (SUI) Flims (SUI)
SC Klosters, Klosters (SUI) Klosters (SUI)
SC Lenzerheide, Lenzerheide (SUI) Lenzerheide (SUI)
SC Madrisa, Klosters (SUI) Klosters (SUI)
Snowboard Davos, Davos (SUI) Davos (SUI)
SSC Rätia, Chur (SUI) Chur (SUI)
SSC Samnaun, Samnaun (SUI) Samnaun (SUI)
St Moritz Tobogganing Club, Sankt Moritz (SUI) Sankt Moritz (SUI)