Hungary at the 1912 Summer Olympics

Artistic Gymnastics

Individual All-Around, Men Elemér Pászti 13
József Szalai =15
Imre Gellért 17
János Krizmanich 19
Team All-Around, Men Hungary 2 Silver
József BerkesImre ErdődySamu FótiImre GellértGyőző HalmosOttó HellmichIstván HerczegJózsef KeresztessyLajos AradiJános KrizmanichElemér PásztiÁrpád PéderyJenő RétiFerenc SzűtsÖdön TéryGéza TuliJenő Langer (DNS)József Szöllősy (DNS)József Szalai (DNS)

Athletics

100 metres, Men Pál Szalay 4 h3 r2/3
Vilmos Rácz 6 h1 r2/3
István Jankovich AC h4 r2/3
Ferenc Szobota AC h4 r2/3
Ervin Szerelemhegyi AC h16 r1/3
Tivadar Csató DNS
István Ondrus DNS
Vilmos Rádi DNS
200 metres, Men Frigyes Wiesner-Mezei 4 h1 r2/3
István Déván 4 h6 r2/3
Ervin Szerelemhegyi 4 h14 r1/3
István Ondrus DNS
Vilmos Rádi DNS
István Jankovich DNS
Vilmos Rácz DNS
Károly Radóczy DNS
Pál Szalay DNS
400 metres, Men Ervin Szerelemhegyi 3 h4 r2/3
Frigyes Wiesner-Mezei 4 h1 r2/3
István Déván 3 h5 r1/3
Ödön Bodor 6 h12 r1/3
Tivadar Kiss DNS
Károly Radóczy DNS
800 metres, Men Ödön Bodor 3 h5 r1/3
Ferenc Forgács AC h6 r1/3
János Antal AC h7 r1/3
Károly Radóczy AC h9 r1/3
Otto Palotai DNS
Imre László DNS
Teofil Savniky DNS
1,500 metres, Men Ferenc Forgács 5 h3 r1/2
Teofil Savniky AC h2 r1/2
Imre László DNS
Otto Palotai DNS
Mihály Váradi DNS
Gyula Belu DNS
Gyula Kiss DNS
János Antal DNS
Ödön Bodor DNS
József Nagy DNS
5,000 metres, Men Mihály Váradi DNS
Sándor Kertész DNS
Ferenc Forgács DNS
Ödön Kárpáti DNS
Antal Lovas DNS
10,000 metres, Men Sándor Kertész DNS
Mihály Váradi DNS
Ödön Kárpáti DNS
Antal Lovas DNS
Marathon, Men Ödön Kárpáti 31
Henrik Ripszám, Jr. AC
110 metres Hurdles, Men Károly Solymár AC h2 r2/3
Béla Mészáros DNS
Andor Horvay DNS
4 × 100 metres Relay, Men Hungary 2 h2 r2/3
Ferenc SzobotaVilmos RáczPál SzalayIstván Jankovich
4 × 400 metres Relay, Men Hungary 3 h3 r1/2
Ervin SzerelemhegyiÖdön BodorIstván DévánFrigyes Wiesner-Mezei
10 kilometres Walk, Men Henrik Ripszám, Jr. 8 h2 r1/2
István Drubina AC h2 r1/2
Péter Szablár DNS
Peter Paxián DNS
János Patak DNS
Mihály Fekete DNS
Cross-Country, Individual, Men Mihály Váradi DNS
High Jump, Men Iván, Baron Wardener =9
Lajos Ludinszky NP r1/2
András Somodi DNS
Miklós Nagy DNS
Géza Vadon DNS
Béla Szabó DNS
István Somodi DNS
Standing High Jump, Men Andor Horvay NP r1/2
Endré Száll DNS
Andor Szende DNS
Géza Vadon DNS
Iván, Baron Wardener DNS
Pole Vault, Men János Szemere DNS
Kálmán Szathmáry DNS
Long Jump, Men Pál Szalay 25
Nándor Kovács 26
József Kosa DNS
Eornel Kell DNS
Miklós Nagy DNS
Géza Vadon DNS
László Tihanyi DNS
Béla Szabó DNS
Kálmán Szathmáry DNS
Ferenc Szobota DNS
Iván, Baron Wardener DNS
Standing Long Jump, Men András Baronyi 7
Endré Száll DNS
András Somodi DNS
Géza Vadon DNS
László Tihanyi DNS
Ignácz Akos DNS
Gyula Pivnik DNS
Triple Jump, Men Géza Vadon DNS
László Tihanyi DNS
Nándor Kovács DNS
Pál Szalay DNS
Shot Put, Men Imre Mudin 6
Géza Pogány DNS
Kálmán Kirchhoffer DNS
Szilárd Joanovits DNS
Rezső Ujlaki DNS
Shot Put, Both Hands, Men Géza Pogány DNS
Kálmán Kirchhoffer DNS
Szilárd Joanovits DNS
Imre Mudin DNS
Rezső Ujlaki DNS
Discus Throw, Men Rezső Ujlaki 9
Károly Kobulszky 19
György Luntzer 21
Samu Fóti 25
Miklós Kovács 33
Károly Nyilassy DNS
Pál Antal DNS
Vilmos Zöldi DNS
Peter Fúle DNS
Imre Mudin DNS
István Mudin DNS
Discus Throw, Both Hands, Men Rezső Ujlaki 14
Károly Kobulszky 18
György Luntzer AC
Károly Nyilassy DNS
Pál Antal DNS
Vilmos Zöldi DNS
Peter Fúle DNS
Samu Fóti DNS
Miklós Kovács DNS
Imre Mudin DNS
István Mudin DNS
Hammer Throw, Men István Mudin DNS
Javelin Throw, Men Miklós Kovács 3 Bronze
Máté Szákall DNS
István Mudin DNS
Rezső Ujlaki DNS
Javelin Throw, Both Hands, Men Miklós Kovács 12
Máté Szákall DNS
István Mudin DNS
Rezső Ujlaki DNS
Pentathlon, Men Ernö Holescek DNS
László Lichteneckert DNS
Frigyes Wiesner-Mezei DNS
György Luntzer DNS

Cycling Road

Road Race, Individual, Men István Müller 73
János Henzsel 75
Gyula Mazur 77
Ignác Teiszenberger 84
Károly Teppert AC
Road Race, Team, Men Hungary 12
István MüllerJános HenzselGyula MazurIgnác TeiszenbergerKároly Teppert

Fencing

Foil, Individual, Men László Berti 4
Béla Békessy 7
Péter Tóth 3 p3 r3/4
Pál Pajzs =3 p1 r3/4
Zoltán Schenker =3 p1 r3/4
Béla Zulawszky =4 p3 r3/4
Dezső Földes DNF p4 r3/4
Bertalan Dunay 4 p3 r1/4
Épée, Individual, Men Pál Rosty =4 p2 r3/4
Béla Békessy =7 p15 r1/4
Sabre, Individual, Men Jenő Fuchs 1 Gold
Béla Békessy 2 Silver
Ervin Mészáros 3 Bronze
Zoltán Schenker 4
Péter Tóth 6
Lajos Werkner 7
Dezső Földes 8
Béla Zulawszky 3 p1 r3/4
Pál Pajzs 3 p3 r3/4
László Berti 3 p4 r3/4
Bertalan Dunay 4 p1 r3/4
Oszkár Gerde DNS p2 r3/4
Sabre, Team, Men Hungary 1 Gold
Jenő FuchsZoltán SchenkerLászló BertiErvin MészárosPéter TóthLajos WerknerOszkár GerdeDezső Földes

Football

Football, Men Hungary =5
Gáspár BorbásImre SchlosserMihály PatakiSándor BodnárBéla SebestyénAntal VágóJenő KárolyGyula BíróImre PayerGyula RumboldLászló DomonkosKálmán SzuryZoltán BlumMiklós FeketeSándor Bródy (DNS)György Hlavay (DNS)Károly Kóródy (DNS)Béla Révész (DNS)István Tóth (DNS)Vilmos Kertész (DNS)Károly Zsák (DNS)

Rowing

Single Sculls, Men József Mészáros 1 h1 r2/4
Károly Levitzky 2 h4 r2/4
Eights, Men Hungaria Evezős Egylet 2 h3 r1/4
István SzebenyArtúr BajánMiltiades MannoIstván JeneyLajos GráfMiklós SzebenyAntal SzebenyGyörgy SzebenyKálmán Vaskó

Shooting

Free Pistol, 50 metres, Men Sándor, Count Török de Szendrő 27
Zoltán Jelenffy-Tóth 52
Dueling Pistol, 30 metres, Men Sándor, Count Török de Szendrő 9
Free Rifle, Three Positions, 300 metres, Men Elemér, Sir Bömches von Boor 50
Zoltán Jelenffy-Tóth 69
Rezső Velez 72
László Hauler 74
Aladár Farkas 75
István Prihoda AC
Géza Mészöly AC
Military Rifle, Three Positions, 300 metres, Men Sándor Prokopp 1 Gold
Rezső Velez 7
Aladár Farkas 24
László Hauler 27
Géza Mészöly 29
Elemér, Sir Bömches von Boor 66
István Prihoda 85
Zoltán Jelenffy-Tóth 87
Béla Darányi 91
Military Rifle, Any Position, 600 metres, Men Rezső Velez 73
Aladár Farkas 76
Zoltán Jelenffy-Tóth 78
Géza Mészöly 79
Elemér, Sir Bömches von Boor 80
László Hauler 83
Military Rifle, 200, 400, 500 and 600 metres, Team, Men Hungary 10
Elemér, Sir Bömches von BoorIstván PrihodaRezső VelezLászló HaulerGéza MészölyAladár Farkas
Small-Bore Rifle, Any Position, 50 metres, Men László Hauler 29
Sándor, Count Török de Szendrő 31
Small-Bore Rifle, Disappearing Target, 25 metres, Men Sándor, Count Török de Szendrő 33

Swimming

100 metres Freestyle, Men László Beleznai 1 h1 r1/4
László Szentgróthy 3 h8 r1/4
Alajos Kenyéry AC h3 r1/4
Béla Las-Torres DNS
József Munk DNS
Jenő Rimanóczy DNS
400 metres Freestyle, Men Béla Las-Torres 5
Alajos Kenyéry 2 h3 r1/3
Imre Zachár DNS
1,500 metres Freestyle, Men Béla Las-Torres AC r3/3
Alajos Kenyéry DNS
Imre Zachár DNS
4 × 200 metres Freestyle Relay, Men Hungary 2 h1 r1/2
László BeleznaiImre ZachárAlajos KenyéryBéla Las-Torres
100 metres Backstroke, Men András Baronyi 4
László Szentgróthy 4 h1 r2/3
János Wenk AC h2 r1/3
Nikolaus Bartkó DNS
Ivan Géczy DNS
Josef Selmeczi DNS
István Wendelin DNS
200 metres Breaststroke, Men Oszkár Demján 4 h2 r2/3
Ödön Toldi DNS
János Wenk DNS
András Baronyi DNS
Imre Elek DNS
400 metres Breaststroke, Men Oszkár Demján AC h1 r1/3
Ödön Toldi DNS

Tennis

Singles, Men Béla Kehrling =9
Jenő Zsigmondy =17
Aurél Kelemen =17
Leó Baráth =31
Gyula Paller DNS
Ödön Schmid DNS
Pál Segner DNS
Ede Tóth DNS
Doubles, Men Hungary 3 =9
Béla KehrlingJenő Zsigmondy
Hungary 2 =15
Leó BaráthAurél Kelemen
Hungary 4 DNS
Gyula PallerÖdön Schmid
Hungary 1 DNS
Pál SegnerEde Tóth

Water Polo

Water Polo, Men Hungary =5
Sándor ÁdámLászló BeleznaiTibor FazekasJenő Hégner-TóthKároly RémiJános WenkImre Zachár

Wrestling

Featherweight, Greco-Roman, Men József Pongrácz AC r4/8
András Szoszky AC r2/8
Lightweight, Greco-Roman, Men Ödön Radvány AC r7/8
Dezső Orosz AC r4/8
Ernő Márkus AC r3/8
József Sándor AC r3/8
Árpád Szántó AC r1/8
Middleweight A, Greco-Roman, Men Árpád Miskey AC r4/8
Rezső Somogyi AC r2/8
Middleweight B, Greco-Roman, Men Béla Varga 3 Bronze